Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Białogard

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia idzie na pozyskanie spektakularnych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Cedynia

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do dyspozycji mamy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Cedynia
mosty protetyczne Cedynia
ruchome protezy zębowe Cedynia

Wszystka z tych dróg ma swoje plusy i minusy, więc warto wprowadzić się spośród nimi tuż przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto wzbogacić je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Zapewne stanowić owo ponad kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba potrafi żyć skutkiem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto wzbogacić je jak już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma znaczący pomysł na zgryz, dlatego może iść nie właśnie do problemów z żuciem, lecz także do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść również do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się błąd w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto przemyśleć jak już – lub w takim przypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uznawane są za najskuteczniejszą metodę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w znaczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu zatrzymuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą pomóc nawet na jeszcze 20 lat. Zezwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do coś jednego albo kilku braków. Takie rozwiązanie kieruje się więcej w sukcesie bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których montuje się na stałe specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich piękna cena. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od jakiś 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to także łatwy metoda na uzupełnieni brakujących zębów. Przedstawiają one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej stworzone z porcelany, które osadzane istnieje na okolicznych dla braku zębach – w rezultacie jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga być otoczony zębami posiadającymi korzenie – to oczywiście zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane istnieje również przygotowanie ich leczenia kanałowego. To brak tej drogi, ponieważ często niezbędne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po skończeniu mostu protetycznego stanowi niezwykle modny – stanowi on niemalże nie do odróżnienia z drugich zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów również stanowi istotna – mogą one sprzyjać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ta opcja to protezy ruchome, na przykład przygotowane z akrylu. To tani sposób na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może powodować dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a także trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów Dodatkowo nie zapewnia ona naprawdę trudnej moce jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Cedynia

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments