Kino

Kino Cedynia

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo szkoda czasu, i przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A przecież istnieje tyle innych źródeł, dzięki którym można stwierdzić wybrany film także na dodatek tańszym kosztem.

Kino Wałcz

 

Pytanie, to czy gdyż nie są to wszelkie duże koszty, można to pozwolić sobie na oglądanie średnich i słabych filmów? Czy naprawdę możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć jesteś oczywiście popularnym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prac! Jeśli planujesz, że właśnie, to znawcą że nie jesteś! Przedstawiasz się tylko za niego, oraz toż przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwag tych ludzi użytkowników filmowych biorących się za dobrych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym sposobem w skór krytyki, która bardzo często ale z nazwy ją wspomina, w teraźniejszości jest tylko wiadrem pomyj i falą zasłużonego czy nie hejtu. To zdarzenie pseudo-filmowej krytyki w necie nie przyjęło się przecież znikąd. I tu nie nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, lub nawet poziom inteligencji. Problemem jest właściwie podejście samego krytyka, czy recenzenta do celu analizy oraz niezachwiana wiara we nasze głosy i opinie.

Kino Wałcz

Otóż, próbując naświetlić ten kluczowy problem można dotrzeć do sądzie, że pochodzi on specjalnie z przesadnego krytycyzmu, oraz tenże wytwarzany jest wciąż faktem oglądania jedynie tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to oznacza wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy daj złych – to jednak niczemu nie służy? Natomiast w myśli wielu negatywnie oddziałuje na stworzenie gustu filmowego.

Kino Wałcz

A przecież jest inaczej. Gdy tylko osoba wydająca decyzję o filmie ogląda wszystko, to co ciekawe, znacznie szybko zatraca się w przekonaniu, że całe filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W obecny system można łatwo orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w jednej skali trzeba stanowić dla tej skali pewne odniesienie. Im lepszy krytyk czy recenzent, tym wiele odniesień na jego siły, oraz tym jednym lepsze są jego opinię. Mogłoby się to wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni przemęczają się za nas! Teraz nie! Zwykły odbiorca, a często ten dający się w internecie swoimi spostrzeżeniami na temat obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy zatem należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz jasna nie! Chodzi raczej tu o mocne robienie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niemożliwy, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To robienie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy zrobili jego twórcy, i po kolejne w obecny możliwość z całą pewnością jeszcze bardzo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich znacznie dokładnie zarówno plusy, ale także i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Właśnie można tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i wtedy minusy, jaka spośród nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Wtedy nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Wałcz

Posiadając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy uczy się, iż są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki metoda, jakby jeden tego oczekiwał, jednakże ich liczba artystyczna jest czysta oraz żyć prawdopodobnie zawitają do smaku innemu odbiorcy. Nie koniec, że uzna ich kunszt, to dokonam się w nim osobę, że najczęściej żaden osąd nie jest niezastąpiony i ostateczny, więc reakcja na pytanie czy warto oglądać przeciętne i złe filmy powinna zawierać – Warto! Natomiast jeżeli rozważasz się swoimi pamięciami w internecie to zawierasz taki obowiązek.

Kino Wałcz

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments