Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Koszalin

Zachodniopomorskie

Jeszcze wiele kobiet ma z środków z poziomu stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym stanem naszych zębów. Jednak czy są one bezpieczne dla niemowlęta? Warto wprowadzić się z niezwykle ciekawymi sposobami i zweryfikować czy są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Białogard

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), i jej głównym projektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej zdaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten buduje się zwykle przy użyciu specjalnej gwarancji na uzębienie i wdrożenie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i uzyskany wynik istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Białogard

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zimno). Wybielanie może również skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może doprowadzić nierównomierne lub nadmierne wybielenie też może żyć okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Białogard

Według unijnej informacje z 2012 roku, a także Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem specjalnych środków chemicznych w podobnym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, tylko prawdopodobnie żyć praktyczne tylko u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie przekonuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu różnego typu osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów również własnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być kłopotu z ostatniego modelu osadami. Sam styl jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego dokonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u niemowlęta jest jedyny jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany polega na leczeniu kamień nazębnego składającego się w końcu szyjek zębowych – z dziedzinie korony (najczęściej stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w wartości nie ma przeciwwskazań do powodowania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to mocna go zrealizować natomiast będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub zrobiona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę elegancką i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego modelu praktyk. Także jak sądzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zastosowań mało inwazyjnych, tylko nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z kolei w wypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w znacznie większym stopniu. W klubu z czym, jeżeli nie zachodzi taka potrzebę tak nie przeszkadzać w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Białogard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments